Základní krajinkové prvky-kmen stromu

20. února 2013 v 9:12 | Jasper.19 |  Krajiny

Rozhodla jsem se udělat nový tutoriál na kmen stromu. Za prvé proto, že starý byl velmi prťavý a nešlo z něj pomalu nic poznat, za druhé proto, že se můj způsob kreslení kmenů změnil. Užijte si to :D


Další krajinkové prvky:


1. Vytvoříme si nové pozadí, nad něj umístíme novou prázdnou vrstvu. Zvolíme měkký štětec (s rozmazanými okraji, kdyby někdo nevěděl) a načrtneme si tvar stromu
2. Do kmenu přidáme další barvy (opět měkkým štětcem). Záleží na vaší fantazii, jaké barvy použijete, pokud budete kreslit třeba strom pokrytý lišejníkem, je dobré přidat tam zelenou. Pokud na strom bude svítit slunce, je dobré přidat tam červenou atd....
3. Nyní si zvolíme tvrdý štětec malého průměru a režim štětce nastavíme na násobit (krytí cca 30%)
4. Vytvoříme základ pro kůru.
5. Stejně tak to uděláme se světlejším odstínem (přepneme režim na závoj, krytí zůstává stejné)
6. Vezmeme si nástroj rozmazání, sílu nastavíme na 20% či méně. A jemně rozmažeme. PS:Měli byste mít zamknutou vrstvu se stromem, ať se vám to nerozmaže tam, kam nechcete ;)
7. No a nyní již co dělám jinak než kdysi. Pokud váš strom stojí křivě, pomocí transformace ho na chvíli postavte rovně. Odněkud si stáhněte textury stromů (najdete všude možně na netu, když zadáte textury stormů-nečekaně).
Zvolte si opět MĚKKÝ štětec a na něj aplikujte texturu (podle obrázku).
No a pomocí násobit a závoj opět zkrášlete strom. Samozřejmě násobit aplikujte tam, kde nebude svítit světlo, naopak závoj tam, kam světlo bude dopadat.
8. Výsledek by měl vypadat nějak takhle:
Pokud kreslíte všelijak pokroucené stromy a chcete, aby vypadaly pěkně, budete je muset vždy různě otáčet, aby textura odpovídala růstu stromu. Ale to se týká jen stromů, které kreslíte opravdu detailně. Pokud jsou v dáli, tak to většinou nejde poznat.
9. No a poslední krok- strom vraťte na jeho původní místo a dokreslete pomocí malého (asi 3px) tvrdého štětce všelijaké praskliny a nerovnosti v kůře. Nebo také suky. Co vás napadne.
A to je vše, těšte se na další tutoriály. :)
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama