Koňský ocas - žíně

1. května 2013 v 22:17 | Jordi |  Hříva a ocas
Dnes jsem si pro vás připravila krátký tutorial na koňský ocas. Jelikož způsobů je hodně a tutoriálů není nikdy dost Úžasný

Základní parametry obrázku s kterým pracuji
Rozměry plátna: (celého obrázku na kterém je kůň nakreslený) 2600 x 2600 px

01 Máme načrtnutý - naznačený tvar ocasu. Máme nakreslený ocas bez žíní. Já to mám ve stupních šeďi a poté budu obarvovat. Ale je to úplně jedno, jestli to budete dělat šedou, nebo barevnou. Princip je úplně stejný, protože jde vlastně o stupně - odstíny barvy.

02 Vytvoříme si novou vrstvu nad vrstvou koně. Já si vrstvy pojmenovávám zkratkami, pokud je jich víc a souvisejí spolu. Například hřívu a ocas dávám do několika vrstev před koně, ale zároveň i do několika vrstev za koně. To se řídí podle toho, je-li hříva před nebo za koněm. Zcela logicky. žádná věda Usmívající se Takže tyto vrsty dostávají názvy jako Hp0, Hz0, Hp1, Hz1, Hp2,... H = Hříva (a ocas), p = před koněm, z = za koněm, a číslo pořadí. Kolik vrstev si vytvoříte a jak si je pojmenujete je zcela vaše věc. Mě se takto dobře orientuje a je to přehledné.

...Vytvoříme si novou vrstvu nad vrstvou koně - Hp1 - bude to vrstva která bude nad úplně spodní vrstvou žíní. Barevně tedy druhá nejtmavší.
velikost štětce: Tvrdý 19 px - Na štětec příliš netlačím. Do této vrstvy začneme kreslit žíně.

03 Pokračujeme až dokud nebudeme mít skutečný tvar ocasu, jaký máme v plánu tak, abychom s ním byli spokojeni. A když jsme, můžeme vypnout nebo smazat vrstvu s náčrtem. V první fázi tedy může vrstva s žíněmi Hp1 vypadat takhle:
04 Vytvoříme si novou vrstvu, která bude umístěna pod vrstvou prvních žíní. Zároveň, protože to bude nejspodnější vrstva - nejhlubší, dáme si ji rovnou i pod vrstvu koně. Já si ji pojmenuji Hz0, protože je za koněm a pod jedničkou. Z palety si naberu nejtmavší odstín barvy (Nikdy nedávejte úplně černou, aby zůstal prostor pro další případné úpravy.). Aby jsme se neučárkovali - můžeme si pomoci výběrem a následným vyplněním vybrané plochy.
05 Když jsme v prostoru za koněm, můžeme do něj rozvrhnout i žíně ocasu, se kterými jsme v prostoru před koněm nepočítali. Ale také je můžete dát do nové vrstvy ještě pod vrstvu Hz0. Já si žíně za koněm vložím do nové vrstvy Hz-1 s ještě trošku tmavší barvou.
06 Teď si "uhladíme" ty vyplněné plochy. Štětcem si dokreslíme prameny na okrajích a koncích ocasu. Tím, že máme ocas v jednotlivých vrstvách, můžeme si ostatní vrstvy se kterými zrovna nepracujeme vypnout, přesně podle potřeby. Když vám zrovna vrstvy nad vrstvou se kterou pracujete překážejí, tak je vypnete a můžete kreslit.
07 Dokreslíme prameny i do vrstvy Hz0.
08 Když máme tyto vrstvy upraveny k obrazu "svému". Můžeme je všechny zviditelnit a vzhled ocasu bude vypadat takto:
09 Vytvoříme další vrstvu nad koněm a nad vrstvami ocasu. U mě bude mít název Hp2.
velikost štětce: Tvrdý 9 px. Zmenšíme si hrot štětce. Já jsem z 19px zmenšila na 9 px. Tímto štětcem budu kreslit detaily stinným a světlých částí ohonu.
10 Jako finální krok si pomocí nástroje ztmavit a zesvětlit doupravíme nejhlubší stíny a světla.
A máme v podstatě hotovo. Jestli nám tohle stačí a jsme spokojeni, není co dál řešit. Jinak si uděláme drobné úpravy a je to.

Takto nějak může vypadat na koni:

Doufám, že vám návod alespoň trochu pomůže.Mrkající
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ererem ererem | 20. června 2013 v 20:43 | Reagovat

už vím, jak na ocásek moc děkujuu :)

2 bernadeta bernadeta | 4. července 2013 v 21:01 | Reagovat

jéžiš ty to máš tak nádherný ale já bych to asi nezvládla

3 vlčice79 vlčice79 | 9. února 2014 v 13:59 | Reagovat

Krásný:D

4 Ow Ow | 10. dubna 2014 v 9:00 | Reagovat

http://howrse-games.blog.cz/

:)

5 Marky Marky | 14. května 2014 v 14:55 | Reagovat

V jakém programu děláš??

6 sarik598 sarik598 | 15. srpna 2014 v 23:03 | Reagovat

I když vím podle úžasného návodu jak na ocas stále nemůžu přijít na ten správnej typ barev atvar ocasu :D ale návot fantastickej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama